Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Birleşik Rusya, Murmansk bölgesi valisi seçimlerinde partiden aday olarak Andrei Chibis’i aday gösterdi

Birleşik Rusya, Murmansk bölgesi valisi seçimlerinde partiden aday olarak Andrei Chibis’i aday gösterdi
12.06.2024
A+
A-

Birleşik Rusya, Murmansk bölgesi valisi seçimlerinde partiden aday olarak Andrei Chibis’i aday gösterdi

2024

Konferansta partinin bölge şubesinin mevcut valisi ve sekreterinin adaylığı desteklendi
Birleşik Rusya Genel Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Daria Lantratova konuşmasında Murmansk bölgesinde yüksek bir yaşam kalitesinin bulunduğunu ve her yıl arttığını belirtti .

“Murmansk bölgesi zor bir bölge ve ekibiniz daha önce var olan eğilimi tersine çevirmeyi başardı. Birçoğu başka bir yerde daha iyi bir gelecek arayarak ayrılmaya çalıştı. Artık insanların bir bakış açısı var. 2023 yılında bölgenin nüfusundaki düşüş hızı yedi kat yavaşladı. 1989’dan bu yana bölgede göç artışı kaydedildi” dedi Daria Lantratova.

Partinin popüler programına göre bölgede yeni sosyal altyapı tesislerinin ortaya çıktığını kaydetti.

“Bugün tüm gün Murmansk bölgesinde çalıştık ve güzel kamusal alanlar gördük. Bölge sakinleri için gerçek bir cazibe merkezi haline geldiler” diye ekledi Daria Lantratova.

Ayrıca Birleşik Rusya bölgesel şubesinin temsilcilerine SVO katılımcılarına ve ailelerine yardımlarından dolayı teşekkür etti.

“Asker ailelerinin desteklenmesine ne kadar önem verildiğini ve desteğin hedef alındığını gördüm. Her aileye bir uzman atanmakta, kişisel destek ilkesiyle sorunlar çok hızlı bir şekilde çözümlenmektedir. Kuzey Yardımları programı kapsamında bölgenin yüzlerce ton yardım gönderdiğini görüyoruz. Birleşik Rusya Genel Konseyi Sekreter Yardımcısı, Zaporozhye bölgesine himaye yardımı yoluyla ne tür çalışmalar yapıldığını görüyoruz” dedi.

Andrei Chibis ise sonbaharda bölgede valilik seçimleri, Murmansk Kent Konseyi ve Apatity Kent Konseyi seçimleri ve belediye kampanyaları yapılacağını hatırlattı.

“Şu anda önümüzdeki beş yıl için ‘Kuzeyde Yaşamak’ planını oluşturuyoruz ve önümüzdeki beş yıl için de ekonominin gelişmesini, şehir ve kasabaların gelişimini dikkate alarak yeni fikir ve öneriler geliştiriyoruz. Eğitim, kültür ve sağlık hizmetlerinde değişiklikler,” diye vurguladı Andrei Chibis.

Programın ayrı bir alanı bilimin gelişimi olacaktır.

“Parti Başkanı Dmitry Medvedev ve ben, Rusya Bilimler Akademisi Kola Bilim Merkezi’nin Arktik araştırmaların ana bilim merkezi olması gerektiğini tartıştık. Bu konuyu destekledi. Bu ülke için son derece önemli çünkü hiç kimse Kuzey Kutbu’nda konsolide bir şekilde çalışmıyor. Üniversite Murmansk’ta şehri oluşturan bir kuruluş haline gelmeli, bu bilime dalmış genç, yaratıcı insanların akınıdır” dedi bölge başkanı.

Ayrıca ona göre Murmansk bölgesi “Profesyonellik” projesinde ilk beş lider arasında yer aldı.

“Bizi destekleyen şirketlere çok teşekkür ederiz ve profesyonel sınıflardan üniversitelere, oradan da kolejlere uzanan bu zincirin gelişim üzerinde etkisi var, bu yüzden aktif olarak bu yönde ilerliyoruz” dedi.

Vali ayrıca sağlık hizmetlerinin gelişmesine de dikkat çekti. Özellikle Murmansk bölgesinde bölgesel ve bölgesel çocuk hastanelerinin inşasının planlandığını belirtti.

“Bu ve gelecek yıl aslında temel modernizasyon konusunu tamamlayacağız ve mevcut hastaneleri modernize etmeye devam edeceğiz. Kuzeyde insanlara karşı daha dikkatli bir tutum sergilenmeli, artık araştırmaların derinliği ve sıklığına ilişkin standartların ve yaklaşımların değişmesini sağlamak istiyoruz” dedi Andrei Chibis.

Sonuç olarak bölge ekibinin önünde ciddi çalışmaların olduğunun altını çizdi.

Andrei Chibis sözlerini şöyle tamamladı: “İktidardaki partiyi temsil ederek, her gün insanların hayatlarını daha iyiye doğru değiştirecek bir şeyler yapma fırsatına sahip olmak büyük bir onur.”

 

Hoparlör
Lantratova Daria Sergeyevna
Lantratova Daria Sergeyevna
Parti Genel Konseyi Sekreter Yardımcısı, “Birleşik Rusya Kadın Hareketi” federal parti projesi Kamu Konseyi Eş Başkanı, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Sosyal Politika Komitesi Federasyon Konseyi Başkan Vekili
#Murmansk bölgesi
#Lantratova
#Kızkanat
#seçim2024
#halkın programı
#bölgeler
#sosyal nesneler
#bölgesel konferans
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-vydvinula-andreya-chibisa-kandidatom-ot-partii-na-vyborah-gubernatora-murmanskoj-oblasti

 

REKLAM ALANI